Otago Central Railtrail
Door: Evarien en Hennie
Blijf op de hoogte en volg Evarien
04 April 2006 | Nieuw Zeeland, Dunedin
We hebben kaartjes voor het vervolg van het traject gekocht waar nog een toeristische trein door de Taieri Gorge rijdt en ons uiteindelijk met onze fietsen in Dunedin zal brengen.
Eerst nog over de weg langs een stuwmeer naar Clyde, een historisch goudzoekers plaatsje, met gebouwen uit de periode 1880-1920. Daarna via Alexandra naar Ophir. Via een aantal oude spoorbruggen rijden we verder
door het nu wel heel dorre landschap. Alleen langs de rivier zien we een lint van bomen in mooie gele herfstkleuren. Het spoor slingert zich van de ene naar de andere kant van het dal en neemt er de ruimte voor. Het voordeel is een helling die goed aanvoelt en we dromen dat men hier ook zo de wegen zal aanleggen. In Ophir, een ander historisch plaatsje met een prachtige stalen hangbrug, vinden we een hostel, waar we allebei spontaan een dagje willen blijven. heb je af en toe en nu steeds vaker behoefte aan tijdens deze lange reis, bemerken we.
De dag erop verder, want hier moeten we ook een pasje van 618 meter over. Onderweg steeds meer hostels, cafes etc. Na de opening van de railtrail maakt dit gebied, dat anders aardig in de vergetelheid dreigde te geraken, een echte revival door. 3% was te gemakkelijk, dus met tegenwind rijden we omhoog naar de pas. Daarna met een snelheidje van 25 km afdalen. Dat is een genot. In Ranfurry willen we een paar pilsjes kopen. Ze gaan echter alleen maar per 6-, 12- of 24-pack. Wanneer we aan onze gastheer voor deze avond Peter, op Peters Farm, dit verhaal vertellen, heeft hij een schte N.Z.-oplossing. ik zou er eerst 2 leegdrinken, hoef je er nog maar 4 mee te nemen op je fiets. Of nee, ik zou er zes drinken en nog een 6-pack mee naar huis nemen. Een aardige jongen die Peter, die een boerderij omgebouwd heeft tot hostel. Een prachtige plek, lekker rustig op het platteland met een wijds uitzicht. We hebben een mooie kaner in deze oude boerderij met een prachtige haard en hadden hier ook nog wel willen blijven, maar de trein was al geboekt.
We staan om zes uur met de zon op, want vandaag staat in het teken van het halen van de trein, die om PM 4.45 vertrekt vanaf het stationnetje van Pukerangi. We rijden verder via Hyde naar het centrum van de streek Middelmarch, waar we wel even versteld staan van alle bedrijvigheid. Je kunt hier een picknick midden op straat houden, zonder overreden te worden. We moeten natuurlijk wel de trein halen en dat betekent nog een stuk doorrijden over een teerweg en dan een gravelweg naar Pukerangi.
Hier worden we weer getracteerd op wat leuke klimmetjes, maar het landschap is prachtig.
Het stationnetje van Pukerangi ligt echt in de middle of nowhere, er staat naast het station maar een huis en in de wijde omgeving allen maar rotsen en bergen. Maar de trein is er op tijd, we laden de fietsen in en om PM 4.45 rijdt de trein terug naar Dunedin. Lekker onderuitgezakt zitten we in het pluche van de oude rijtuigen en genieten van het uitzicht. Om 7 uur hebben we ons hostel gevonden, een oud statig huis in Dunedin en na een goed maal hebben we het wel gehad voor die dag.
-
12 April 2006 - 11:25
Ans En Joop:
Volgen nog steeds ädemloods jullie belevenissen.
Hier wil het nog maar geen voorjaar worden.
Blijven jullie reis volgen ! -
12 April 2006 - 16:07
Ilona:
Picknicken kan je ook middenin in Lagos heb ikgemerkt. De files staan zo muurvast en iedere Nigeriaan heeft wel wat water en wat te eten bij zich. Kan heel gezellig zijn ...mits je geen haast hebt.
Had Lagos graag ingeruild voor een dagje in Pukerangi. -
12 April 2006 - 16:36
Anneke Hoogvorst:
Met al die fiets verhalen krijg ik zin om mijn toerfiets van stal te halen, hoewel het weer nog erg fris is. Eerst morgen een Afrikadag bij Djoser, misschien warm ik daar van op. Eind volgende week met de Zonnebloem naar Mallorca, achter rolstoelen lopen enzo. Ik krijg het nog heet in april. Met Wim en Dorien alles goed. Groeten. -
13 April 2006 - 00:40
FEDERICO SLEBOS:
Hoi jonggens, zo veel tijd
dat we hebben niet van jullie niet geluisterd. Maar fotos zijn genoeg.
Hier zij we bezig met een rijs naar Tres Arroyos (60 jaaren nederlandsche school) Maritje komt ook.
Ah!! we hebben een hondje van 2 maanden. Pinzón Ramirez heet ze.(Golden Labrador) de naam komt van een van de broeders die met Columbus heben gevaart.
Besos y abrazos. Chau -
16 April 2006 - 16:59
Walter En Jitske:
We waren het spoor bijna bijster maar hebben jullie nu terug gevonden. De gletsjer vonden we natuurlijk erg cool. Jullie zien er inmiddels behoorlijk afgetraind uit. In de laatste paar dagen is het hier toch lente geworden en onze straat staat in de bloei! We zijn benieuwd naar het vervolg.
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley